zavřít× Zavolejte: +420 602 545 067

Izolace vířivky na pravém místě vám šetří peníze každý den.

V roce 2011 až 2012 jsme přenesli naši izolaci na ještě vyšší úroveň. I když byl náš kabinet nejlépe izolovaným na světě, neunikl pozorné kontrole našich inženýrů. Naše nová přesahující izolace přístupových dvířek zamezuje poslední možnosti tepelného úniku a dokáže tak zachytit ještě více zbytkového tepla. Náš ovládací systém byl přitom vybaven inovativním systémem RossExhaust™, který monitoruje teplotu uvnitř kabinetu a podle potřeby ji dokáže upravit.

 

Logo FreeHeat

Teorie izolace platí pro vířivky stejně jako pro domy. Dům A ilustruje správnou metodu pro maximální efektivitu a omezení tepelných ztrát. Bohužel je většina vířivek izolována jako Dům B s izolací ve sklepě a zařízením umístěným venku! Určitě byste nezvolili takovou izolaci pro svůj dům, tak proč byste ji měli mít u vířivky?

Správná izolace vířivky Nesprávná izolace vířivky

Vířivky Arctic Spas jsou izolované jako dům A.

Jiné vířivky - horší řešení.

Poznámka: všechny motory ve vířivkách produkují zbytkové teplo. Tak proč s ním plýtvat?

Izolace na skořepina - nesprávná izolace

Izolace na skořepině = plýtvání teplem.


Plně zapěněná vířivka - nesprávná izolace

Plně zapěněná vířivka = plýtvání teplem.


Arctic Spas - dokonalá izolace vířivky

Investice do výroby samonosné skořepiny umožňuje izolovat vířivky Arctic Spas lépe, než jak to provádí kdokoliv z konkurence. Pro inspiraci jsme nemuseli chodit daleko, naše domovy v severní Kanadě nám poskytly vše, co potřebujeme vědět. Izolujeme vnější stěny, podlahu a především strop či střechu, vše důležité se přitom nachází uvnitř tohoto izolovaného prostoru.

Jsme přesvědčení, že izolace pod hladinou vody má malý význam, pokud nejsou řádně izolovány boční stěny a horní plocha – souhlasíte přece, že teplý vzduch stoupá? Střechou naší stavby je termokryt Castcore Mylovac, který díky své tloušťce 13 cm zabrání zbytečnému úniku Vašich peněz za energii. Polyuretanová pěna vysoké hustoty je dále aplikována na stěny kabinetu v tloušťce, která zabrání tepelným ztrátám. Stejnou izolační pěnu používáme také k utěsnění podlahy, čímž je izolovaný prostor obvodově uzavřený. Veškerá zařízení potom umístíme dovnitř tohoto prostoru, čímž vytvoříme perfektní a stabilní provozní podmínky.

Arctic Spas - dokonalé řešení

Izolace vířivek Arctic Spas

Arctic Spas FreeHeat izolace = maximální využití energie.

Nízké provozní náklady

Co to vlastně znamená pro majitele vířivky? Zbytkové teplo z provozu zařízení, především našich čerpadel White Water, může prostupovat přes sklolaminátovou skořepinu. To přispívá k přihřívání vody a snižuje počet ohřevových cyklů a provozní dobu elektroohřevu. Na rozdíl od vířivek vyplněných pěnou tak méně časté spínání elektroohřevu znamená nižší účet za elektrickou energii.

Skutečná ochrana proti mrazu

Obvodová izolace FreeHeat™ má ještě jednu výhodu, kterou jak doufáme nebudete potřebovat. Je to schopnost využít teplo kumulované ve vodě vířivky k ochraně proti mrazu při výpadku proudu. Protože mezi vodou a kabinetem není žádná izolace, může tepelná energie proudit oběma směry. Podle našich zkušeností máte při mrazech -20 °C přibližně 5 dní na to, abyste zabránili promrznutí technologie. A pokud si zajistíte externí zdroj tepla, může být tato doba prakticky neomezená. Není špatné mít nějaké řešení i pro takové extrémní situace.

Video o systému obvodové izolace - anglicky