logo vířivek arctic
prazdny virivka Arctic Spas

Vířivky vyrobené pro nejtvrdší klima na světě. Kdekoliv zrovna žijete.

Výhody Arctic

Izolace vířivky

HeatLock byl vždy nejlepší v oboru, nyní jsme ho udělali ještě lepší.

freeheat

V roce 2011 až 2012 jsme přenesli naši izolaci na ještě vyšší úroveň. I když byl náš kabinet nejlépe izolovaným na světě, neunikl pozorné kontrole našich inženýrů. Naše nová přesahující izolace přístupových dvířek zamezuje poslední možnosti tepelného úniku a dokáže tak zachytit ještě více zbytkového tepla. Náš ovládací systém byl přitom vybaven inovativním systémem RossExhaust™, který monitoruje teplotu uvnitř kabinetu a podle potřeby ji dokáže upravit.

Teorie izolace platí pro vířivky stejně jako pro domy. Dům A ilustruje správnou metodu pro maximální efektivitu a omezení tepelných ztrát. Bohužel je většina vířivek izolována jako Dům B s izolací ve sklepě a zařízením umístěným venku! Určitě byste nezvolili takovou izolaci pro svůj dům, tak proč byste ji měli mít u vířivky?

Dům A Dům B

Vířivky Arctic Spas jsou izolované jako Dům A a maximálně zadržují teplo!

Jiné vířivky - horší řešení

Poznámka: všechny motory ve vířivkách produkují zbytkové teplo. Tak proč s ním plýtvat?

Špatná vířivka s izolací na skořepině.
Izolace na skořepině = plýtvání teplem.

Špatná vířivka celá zapěnovaná.
Plně zapěněná vířivka = plýtvání teplemArctic Spas - dokonalá izolace vířivky

Investice do výroby samonosné skořepiny umožňuje izolovat vířivky Arctic Spas® lépe, než jak to provádí kdokoliv z konkurence. Pro inspiraci jsme nemuseli chodit daleko, naše domovy v severní Kanadě nám poskytly vše, co potřebujeme vědět. Izolujeme vnější stěny, podlahu a především strop či střechu, vše důležité se přitom nachází uvnitř tohoto izolovaného prostoru.

Jsme přesvědčení, že izolace pod hladinou vody má malý význam, pokud nejsou řádně izolovány boční stěny a horní plocha – souhlasíte přece, že teplý vzduch stoupá? Střechou naší stavby je termokryt Castcore Mylovac, který díky své tloušťce 13 cm zabrání zbytečnému úniku Vašich peněz za energii. Polyuretanová pěna vysoké hustoty je dále aplikována stěny kabinetu v mocnosti, která zabrání tepelným ztrátám. Stejnou izolační pěnu používáme také k utěsnění podlahy, čímž je izolovaný prostor obvodově uzavřený. Veškerá zařízení potom umístíme dovnitř tohoto prostoru, čímž vytvoříme perfektní a stabilní provozní podmínky.


Vířivky Arctic Spas - dokonalé řešení

Vířivka Arctic Spas - obvodová izolace HeatLock.

Arctic Spas FreeHeat izolace = maximální využití energie.


Nízké provozní náklady

Co to vlastně znamená pro majitele vířivky? Zbytkové teplo z provozu zařízení, především našich čerpadel White Water, může prostupovat přes sklolaminátovou skořepinu. To přispívá k přihřívání vody a snižuje počet ohřevových cyklů a provozní dobu elektroohřevu. Na rozdíl od vířivek vyplněných pěnou tak méně časté spínání elektroohřevu znamená nižší účet za elektrickou energii každý měsíc.


Skutečná ochrana proti mrazu

Obvodová izolace FreeHeat® má ještě jednu výhodu, kterou jak doufáme nebudete potřebovat. Je to schopnost využít teplo kumulované ve vodě vířivky k ochraně proti mrazu při výpadku proudu. Protože mezi vodou a kabinetem není žádná izolace, může tepelná energie proudit oběma směry. Podle našich zkušeností máte při mrazech -20 °C přibližně 5 dní na to, abyste zabránili promrznutí technologie. A pokud si zajistíte externí zdroj tepla, může být tato doba prakticky neomezená. Není špatné mít nějaké řešení i pro takové extrémní situace.


Videa o systému HeatLock (anglicky)